Прес-центр

Юристи «Правового Альянсу» розповіли лікарям про законність обігу лікарських засобів в Україні

30.05.2017

25 травня 2017 року в м. Києві експерти практики фармацевтичної регуляторики ЮК "Правовий Альянс" – партнер Дмитро Алешко та юрист Наталія Співак – провели семінар для фахівців охорони здоров'я, в ході якого виступили з презентацією на тему "10 фактів про законність обігу лікарських засобів в Україні, які повинен знати кожен лікар ".

 

Головними питаннями, порушеними на семінарі, були:

• основні вимоги до лікарських засобів, дозволених до обороту в Україні;

• проблема потрапляння на ринок України заборонених до обігу препаратів;

• юридична відповідальність HCPs.

 

У своїй доповіді юристи детально висвітлили основні положення про законність обігу лікарських засобів, з якими повинні бути ознайомлені лікарі. Говорячи з аудиторією, Наталія Співак підкреслила, що проблема потрапляння на ринок України заборонених до обігу препаратів полягає в появі фальсифікованих лікарських засобів, які можуть бути як навмисне промаркованими чином, що не відповідає відомостям про зареєстрований лікарський засіб з відповідною назвою, так і навмисне підробленими, а також в контрабанді наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, або фальсифікованих лікарських засобів, що тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді відповідних санкцій.

 

Під час презентації Дмитро Алешко відповів на актуальні питання, що стосуються права лікаря рекомендувати лікарські засоби під конкретними торговими назвами, про адміністративну відповідальність HCPs, виписування рецептів, ввезення незареєстрованих лікарських засобів, а також про кримінальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків.