Прес-центр

Міжнародна конференція «День Запальних Захворювань Кишківника 2019»

30.05.2019

 

16-17 травня, напередодні Міжнародного Дня ЗЗК, за підтримки компанії Альпен Фарма АГ в Києві відбулася міжнародна конференція «IBD Day Ukraine – 2019».

Обидва дні конференції були дуже насиченими, включали практичні воркшопи та теоретичний розділ, наповнений доповідями провідних українських і зарубіжних фахівців. Запальні захворювання кишківника були розглянуті як мультидисциплінарна проблема, до вирішення якої повинні підключатися різні фахівці – гастроентерологи, проктологи (хірурги), ендоскопісти, морфологи.

Також було відзначено, що пацієнти з ЗЗК часто звертаються до сімейних лікарів. Важливість отримання інформації про сучасні підходи до діагностики запальних захворювань кишківника сімейними лікарями та терапевтами підкреслили в своїй доповіді співробітники кафедри сімейної медицини НМАПО.

У доповіді завідувача кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, професора Голубовської О.А., були розглянуті особливості диференціальної діагностики ЗЗК з інфекційними захворюваннями, а також важливі аспекти, що стосуються вакцинації пацієнтів з ЗЗК.

Великий інтерес викликали доповіді в розділі хірургічного лікування ВЗК і панельна дискусія, присвячена вибору тактики лікування пацієнтів з хворобою Крона і виразковим колітом.