Прес-центр

02-03 листопада 2017 р., м. Київ, IV конференція з міжнародною участю «Экстрапірамідні захворювання: клініка, діагностика, лікування»

23.11.2017

 

          02-03 листопада 2017 р. у м. Київ відбулася IV конференція з міжнародною участю «Экстрапірамідні захворювання: клініка, діагностика, лікування», присвячена 45-річчю Центру паркінсонізму ДУ “Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьової НАМН України”, завідувачем якого вже багато років є професор Ірина Миколаївна Карабань.

 

І. М. Карабань

доктор мед. наук, професор, завідувач Центром паркінсонізму ДУ “Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьової НАМН України” в м. Київ, керівник відділу клінічної фізіології та патології екстрапірамідної системи

 

          Під час конференції відбулись наукоємні та ґрунтовні дискусії з приводу лікування та вибору напрямку протипаркінсонічної терапії. Всі експерти дійшли загальної думки, що повноцінність та якість життя пацієнтів з хворобою Паркінсона є значимим орієнтиром при виборі методу лікування. Майже у кожній доповіді провідних українських спеціалістів із лікування хвороби Паркінсона чільне місце зайняли амантадини (особливо, амантадину сульфат) і як засоби для зменшення побічних ефектів після пройому левадопи – препарата вибору на ранніх початкових стадіях у монотерапії, так і як ефективні засоби для зменшення симптомів паркінсонізму різного походження.

          Родзинкою конференції стала виставка яскравих робіт пацієнтів Центру паркінсонізму ДУ “Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьової НАМН України”, яка не залишила байдужим жодного учасника заходу.  

          Завдяки компанії «Alpen Pharma AG», гості конференції мали можливість спробувати себе в якості художників. Учасники опанували техніку розпису на воді – ебру, тим самим переконавшись, що контроль та точність рухів має дуже велике значення як у повсякденні людини, так і при створенні прекрасного.

          Ця конференція є знаковою подією в сфері роботи спеціалістів з лікування екстрапірамідних розладів. Саме вона визначила подальший вектор наукового та практичного розвитку даної галузі: вдосконалення підходів до діагностики, ведення та лікування пацієнтів з хворобою Паркінсона та іншими екстрапірамідними розладами.